Czujniki cofania

Czujniki cofania to urządzenie wspomagające parkowanie, szczególnie w pojazdach ze złą widocznością do tyłu. Czujniki aktywowane są poprzez włączenie biegu wstecznego. Wraz ze zbliżaniem się do przeszkody system emituje sygnały dźwiękowe o zwiększającym się natężeniu oraz wyświetla informacje o odległości na wyświetlaczu LCD.

 

PTS 400X to najnowszy 4 sensorowy system parkowania z czujnikiem temperatury. Czas reakcji systemu to zaledwie 80 milisekund. Elegancki wyświetlacz z niebieskim podświetleniem pokazuje obszar manewrowania w formie graficznej i cyfrowej z niespotykaną dotąd dokładnością 1 centymetra.


Dodatkowo w czasie jazdy do przodu system pełni rolę cyfrowego kalendarza, zegara, a także termometru zewnętrznego i wewnętrznego. Dzięki możliwości zmiany natężenia podświetlenia,
po włączeniu świateł wyświetlacz przyciemnia się.
Każdorazowo po włączeniu biegu wstecznego odbywa się test kontrolujący poprawne działanie systemu. PTS 400X posiada funkcję inteligentną, dzięki której np. hak holowniczy czy zamontowany na nim bagażnik rowerowy nie zostaje rozpoznany jako przeszkoda.

Zakres działania czujnika: 30 do 150 cm